| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.00″ (127.0 mm) |
| Cut Off | 3.02″ (76.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20317-1616 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange - 90° Bent Tube
$102.93
Gates® G20365-1212 Hydraulic Coupling, Code-62 O-Ring Flange Heavy, 6000-PSI, 90-Deg. Medium Bent Tube
$84.34
Gates® G20357-1012 Hydraulic Coupling, Code-62 O-Ring Flange Heavy, 6000-PSI, 45-Deg. Bent Tube
$99.68
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20357-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.