| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.31″ (135.0 mm) |
| Cut Off | 3.09″ (78.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20357-2020 Hydraulic Coupling, Code-62 O-Ring Flange Heavy, 6000-PSI, 45-Deg. Bent Tube
$131.15
Gates® G25174-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Metric Hex - 45° Bent Tube, Steel
$35.61
Gates® G20365-1616 Hydraulic Coupling, Code-62 O-Ring Flange Heavy, 6000-PSI, 90-Deg. Medium Bent Tube
$104.08
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20365-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.