| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.94″ (100.0 mm) |
| Cut Off | 1.70″ (43.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25100-1612 Hydraulic Coupling, Male Pipe (NPTF – 30° Cone Seat)
$47.67
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25100-1612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.