| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.09″ (78.5 mm) |
| Cut Off | 1.61″ (41.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25111-1616 Hydraulic Coupling, Female Swivel (NPSM - 30° Cone Seat)
$68.50
Gates® G25170-2020 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$123.49
Gates® G25170-1012 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$33.36
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096044 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25170-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.