| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.11″ (104.3 mm) |
| Cut Off | 1.87″ (47.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G34210-1008 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° x SAE 45° Flare Swivel
$33.06
Gates® G25170-1012 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$33.36
Gates® G25111-1616 Hydraulic Coupling, Female Swivel (NPSM – 30° Cone Seat)
$68.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25111-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.