| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.33″ (109.9 mm) |
| Cut Off | 2.09″ (53.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25170-0604 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$35.45
Gates® G25171-0604 Hydraulic Coupling, Straight Female JIC 37° Flare Swivel
$43.92
Gates® G25170-1620 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$62.35
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00097015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25170-1620 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.