| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.30″ (134.6 mm) |
| Cut Off | 3.06″ (77.8 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25174-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Metric Hex - 45° Bent Tube, Steel
$35.61
Gates® G25179-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$30.88
Gates® G25175-2020 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$153.77
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00097026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25175-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.