| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.35″ (85.0 mm) |
| Cut Off | 1.87″ (47.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25179-0812 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$45.95
Gates® G25181-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$32.10
Gates® G25180-0810 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$44.25
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097042 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25180-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.