| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.19″ (81.0 mm) |
| Cut Off | 1.71″ (43.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25180-0406 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$29.50
Gates® G25235-0404 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$26.70
Gates® G25181-0810 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$43.99
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097044 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25181-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.