| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.82″ (71.6 mm) |
| Cut Off | 1.34″ (34.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25171-0806 Hydraulic Coupling, Straight Female JIC 37° Flare Swivel
$33.76
Gates® G25230-0604 Hydraulic Coupling, Straight Female Flat-Face O-Ring Swivel
$21.89
Gates® G25200-0808 Hydraulic Coupling, Straight Female SAE 45° Flare Swivel
$19.97
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25200-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.