| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 1.91″ (48.5 mm) |
| Cut Off | 0.89″ (22.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25225-0404 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Metric Hex
$20.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25225-0404 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.