| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.70″ (68.5 mm) |
| Cut Off | 1.22″ (31.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25225-1010 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Metric Hex
$36.76
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25225-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.