| Hose I.D | 0.75″ (19.0 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.74″ (95.0 mm) |
| Cut Off | 1.73″ (44.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25225-1216 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Metric Hex
$78.79
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00097052 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25225-1216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.