| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.73″ (69.4 mm) |
| Cut Off | 1.63″ (41.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25181-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$32.10
Gates® G25239-1216 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$126.82
Gates® G25235-0406 – Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$34.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25235-0406 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.