| Hose I.D | 0.75″ (19.0 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.26″ (108.2 mm) |
| Cut Off | 2.25″ (57.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25235-0404 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$26.70
Gates® G25240-0608 - Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel Metric Hex, 90° Medium Bent Tube
$33.00
Gates® G25239-1212 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$70.75
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25239-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.