| Hose I.D | 0.375″ (9.5 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.70″ (68.5 mm) |
| Cut Off | 1.60″ (40.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25239-0810 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$45.50
Gates® G25241-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel - Metric Hex, 90° Long Bent Tube
$40.68
Gates® G25240-0608 – Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel Metric Hex, 90° Medium Bent Tube
$33.00
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25240-0608 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.