Specification
| Effective Length | 1384 mm (54.5″) |
|---|---|
| Circumference | 1401 mm (55.16″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® Green Stripe 53.33″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22534)
$37.57
Gates® Green Stripe 69.20″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22692)
$69.91
$41.50
3 in stock
| Effective Length | 1384 mm (54.5″) |
|---|---|
| Circumference | 1401 mm (55.16″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR22545 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.