Specification
| Effective Length | 1574 mm (62.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1587 mm (62.49″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® 71.0" Length, High Capacity Automotive V-Belt, Notched (9710)
$30.46
Gates® Green Stripe 36.29″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22363)
$20.80
$35.60
2 in stock
| Effective Length | 1574 mm (62.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1587 mm (62.49″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR20619 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.