| Voltage Rating | 12.8V |
|---|---|
| Wattage | 12W |
| Shape | T3 Shape |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Rigid Loop |
| Rated Life | 1000 Hrs. |
Eiko® 12.8V 27W S8 – Miniature Bulb, Plastic Wedge Base, Amber (3157NA)
$4.93
GE® 120V 3W T2-1/2 – Miniature Bulb, Miniature Bayonet BA9s (120MB)
$4.71
GE® 12.8V 12W T3 Shape – Miniature Bulb, Rigid Loop Base, Incandescent (561)
$2.50
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 1 × 4.3 cm |
| Bin Location | A10015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 561 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.