| Voltage Rating | 13V |
|---|---|
| Wattage | 8W |
| Shape | Globe G6 |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | BA15s Base |
| Rated Life | 1500 Hrs. |
GE® 13V 8W G6 Globe – Miniature Bulb, Single Contact Bayonet BA15s (89)
$0.98
22 in stock
Less than 22 items left!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 1.6 × 1.6 cm |
| Bin Location | A10014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 89 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.