| Voltage Rating | 14.4V |
|---|---|
| Wattage | 1.7W |
| Shape | G3-1/2 |
| Bulb Type | Halogen Bulb |
| Base Type | Bayonet Ba9s |
| Rated Life | 1000 Hrs. |
GE® 14.4V 1.7W G3.5 – Halogen Bulb, Miniature Bayonet Base, Clear (53)
$0.97
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1 × 2.2 cm |
| Bin Location | A10011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 53 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.