| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 4.52 mm (0.178″) |
| Wire Gauge | 10-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 10-GA Type, GPT Plastic Wire, Red (87-5000)
$84.11
Grote® 100 ft. Wire Length, 10-GA Type, GPT Plastic Wire, White (87-5007)
$113.50
Grote® 100 ft. Wire Length, 10-GA Type, GPT Plastic Wire, Black (87-5002)
$80.33
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.1 × 25.4 × 24.5 cm |
| Bin Location | 00036320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-5002 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.