| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.67 mm (0.105″) |
| Wire Gauge | 16-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Purple (87-8013)
$22.50
Grote® 100 ft. Wire Length, 12-GA Type, GPT Plastic Wire, Black (87-6002)
$54.34
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Pink (87-8014)
$27.40
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 12 × 10 cm |
| Bin Location | 00036315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-8014 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.