| Amperage | 30A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Large Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Eaton® Bussmann 16-Amp Fast-Acting Automotive Fuse, Red (GBC-16)
$0.68
Grote® 32V / 50A Large Blade Fuse, Red (82-ANX-50A)
$3.70
Grote® 32V / 30A Large Blade Fuse, Green (82-ANX-30A)
$3.70
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00056065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-ANX-30A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.