| Amperage | 35A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Standard Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Littelfuse® KLKD Series – 600 VAC/DC 5A Fuse Cartridge, Midget 5AG (KLKD005.T)
$79.25
Eaton® Bussmann FMM Series – 32V/20A Micro Female Maxi Fuse, Blue (FMM-20)
$8.25
Grote® 35A Standard Blade Fuse, B/Green (82-ANR-35A)
$0.42
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00056064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-ANR-35A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.