Specification
| Height | 284.5 mm (11.20″) |
|---|---|
| Supply Port | 12.7 mm (1/2″ NPT) |
| Delivery Port | 12.7 mm (1/2″ NPT) |
| Control Port | 6.35 mm (1/4″ NPT) |
Bendix® Air Dryer Desiccant Cartridge Kit, For AD-IS/AD-SP Air Dryers (5008414)
$139.11
FleetSpec Turbo-2000 Air Dryer Cartridge, Fits Revised / Original Design (FS-T224A)
$167.60
$749.34
1 in stock
| Height | 284.5 mm (11.20″) |
|---|---|
| Supply Port | 12.7 mm (1/2″ NPT) |
| Delivery Port | 12.7 mm (1/2″ NPT) |
| Control Port | 6.35 mm (1/4″ NPT) |
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 28 × 28 cm |
| Bin Location | 00033401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Air System |
| Part # | 955205X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.