| Surface Diameter | 38.1 cm (15.00″) |
|---|---|
| Shoe Width | 10.16 cm (4.00″) |
| Back Plate Thick | 1.27 cm (0.50″) |
| Application | Truck / School Bus |
12″ x 2″ Electric Trailer Brake Assembly, Right Hand, For 7000 lbs. Axle (32437R)
$78.91
16.50″ Diameter x 7″ Shoe Width, 6-Bolts, Brake Drum – Inboard Mounting (2983CZ)
$238.57
HD Plus® 15″ x 4″ Brake Size, 10-Bolt Holes, Brake Drum – Truck Front Axles, School Bus (X61223B)
$206.86
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 47 × 30 cm |
| Bin Location | SC2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake System |
| Part # | X61223B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.