| Tie-Rod Length | 13.81″ (5.44″) |
|---|---|
| Tie-Rod Type | Straight, 90-Deg. |
| Small Taper Width | 2.5 cm (0.967″) |
| Large Taper Width | 2.79 cm (1.102″) |
Power Steering – Adjusting Tie Rod End (32508)
$282.89
Buyers® 1/4″-28 Thread, 1.6870" Length, Rod End Bearing w/ Stud, Steel (BRE52S)
$13.64
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Left Hand Thread, Steel (HES423L)
$43.84
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 13 × 8 cm |
| Bin Location | 00047601 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | HES423L |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.