| Tie-Rod Length | 13.81″ (5.44″) |
|---|---|
| Tie-Rod Type | Straight, 90-Deg. |
| Small Taper Width | 2.5 cm (0.967″) |
| Large Taper Width | 2.79 cm (1.102″) |
Power Steering – Adjusting Tie Rod End (32508)
$282.89
Buyers® 1/4″-28 Thread, 1.687″ Length, Rod End Bearing, Steel (BRE52F)
$9.64
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Right Hand Thread, Steel (HES423R)
$84.47
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 13 × 8 cm |
| Bin Location | 00047601 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | HES423R |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.