| Tie-Rod Length | 18.72″ (7.37″) |
|---|---|
| Tie-Rod Type | Straight, 90-Deg. |
| Small Taper Width | 2.74 cm (1.08″) |
| Large Taper Width | 3.175 cm (1.25″) |
Power Steering – Adjusting Tie Rod End (32508)
$282.89
Buyers® 1/4″-28 Thread, 1.687″ Length, Rod End Bearing, Steel (BRE52F)
$9.64
HD Plus® 7.370″ Length – Tie Rod End, Right Hand Thread, Steel (HES2091R)
$95.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 14 × 9 cm |
| Bin Location | 00047603 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | HES2091R |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.