| Length | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Drill Size | 9.906 mm (0.390″) |
| Thread Size | 3/8″-24 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® 3/8″-24 Thread, 0.562″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1191-6)
$2.42
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.43 × 1.14 × 1.19 cm |
| Bin Location | A40064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1191-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.