| Length | 7.50 mm (0.295″) |
|---|---|
| Drill Size | 5.15 mm (0.203″) |
| Thread Size | M5-0.80 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® M5-0.80 Thread, 7.5mm Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-5)
$1.59
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.75 × 0.625 × 0.68 cm |
| Bin Location | A40066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1084-5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.