| Voltage Rating | 14V |
|---|---|
| Wattage | 4W |
| Shape | G4.5 Shape |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Bayonet Ba9s |
| Rated Life | 2000 Hrs. |
Eiko® 14V 3W G4-1/2 – Miniature Bulb, BA9s Base Type, Incandescent (57)
$0.75
GE® 120V 3W T2-1/2 – Miniature Bulb, Miniature Bayonet BA9s (120MB)
$4.71
Eiko® 14V 4W G4-1/2 – Miniature Bulb, Bayonet Ba9s Base, Clear (1895)
$0.88
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 1.6 × 1.6 cm |
| Bin Location | A10014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 1895 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.