| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.175 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
3/8″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-6A)
$3.50
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00094071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-6A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.