| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-4B)
$6.75
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-6C)
$3.93
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-6C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.