| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
5/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-10D)
$7.62
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-10D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.