| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 76.20 mm (3.000″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 1-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ14.112)
$0.14
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.1)
$0.36
1/4″ Diameter, 3″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ14.3)
$0.29
58 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.9 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30081 |
| brand/supplier | |
| Part # | H8FZ14.3 |
| Product Group | Fasteners |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.