| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Drive Size | 4.75 mm (0.187″) |
| Length | 50.8 mm (2.000″) |
| Material | Stainless Steel |
MTU® M10 x 35mm, Hex Socket Head Bolt (000912010066)
$4.50
3/8″ x 1-1/8″ Socket Head, Short Insert Screw, For Backup Jaws (50-49-2)
$7.26
1/4″ Diameter x 2.0″ Long, 20 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC14.2)
$0.50
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 0.9 × 0.9 cm |
| Bin Location | 00058032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC14.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.