| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standard |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Tube Insert Type |
1/4″ Tube, DOT Brass Compression Insert, Air Brake Fitting, For J844D Tube (1481-4)
$0.50
28 in stock
Less than 28 items left!
Additional information
| Weight | 0.005 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 0.6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1481-4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.