| Voltage Rating | 13V |
|---|---|
| Wattage | 4W |
| Shape | T3-1/4 |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Bayonet BA9s |
| Rated Life | 1000 Hrs. |
GE® 14V 4W T3-1/4 – Miniature Bulb, Wedge Base Type, Amber (194NA)
$2.38
GE® 120V 3W T2-1/2 – Miniature Bulb, Miniature Bayonet BA9s (120MB)
$4.71
GE® 13V 4W T3-1/4 – Miniature Bulb, Bayonet BA9s Base, Clear (1816)
$1.27
23 in stock
Less than 23 items left!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | A10014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 1816 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.