| Diameter | 16 mm (0.630″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.945″) |
| Length | 75 mm (2.953″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 40mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC1091440)
$1.57
8mm Diameter, 30mm Long, 13mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMF10983010)
$3.37
16mm Diameter, 75mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC1091675)
$3.26
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSMC1091675 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.