| Diameter | 18 mm (0.708″) |
|---|---|
| Wrench Size | 27 mm (1.062″) |
| Length | 100 mm (3.937″) |
| Material | Stainless Steel |
16mm Diameter, 40mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.40)
$2.03
20mm Diameter, 70mm Long, 30mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C20.70)
$5.49
18mm Diameter, 100mm Long, 27mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C18.100)
$4.16
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00058073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C18.100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.