| Diameter | 7.92 mm (0.312″) |
|---|---|
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Thickness | 6.73 mm (0.265″) |
| Material | Alloy Carbon Steel |
1/4″ Diameter x 20 TPI, 7/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ14)
$0.25
10mm Diameter, 8mm Thick, 17mm Wrench, Hi-Strength Hexagon Nut (NHM10.9C10)
$0.37
5/16″ Diameter, 0.2656″ Thickness, Hexagon Nut, C/Steel (NH8FZ516)
$0.08
153 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.7 cm |
| Bin Location | A30021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8FZ516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.