| Nominal Size | 7.924 mm (0.312″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 8.712 mm (0.343″) |
| Outer Diameter | 17.46 mm (0.687″) |
| Thickness | 1.574 mm (0.062″) |
5/16″ F436 Flat Washer, 1/16″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW8516)
$0.11
582 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | A40071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW8516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.