| Tube O.D | 7.93 mm (0.312″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standard |
| Working Pressure | 250 psi Rating |
| Fitting Type | Tube Insert Type |
5/16″ Tube, DOT Brass Compression Insert, Air Brake Fitting, For J844D Tube (1481-5)
$0.79
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.1 × 1.1 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1481-5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.