| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-4A)
$6.79
SMC 8mm Tube x 1/4″ Thread, Push-In Male Connector Fitting (KQ2H08-02S)
$4.51
5/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-10D)
$19.63
22 in stock
Less than 22 items left!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00094084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1468-10D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.