| Diameter | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Wrench Size | 33.32 mm (1.312″) |
| Thickness | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
7/8″ Diameter x 14 TPI, 0.750″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF78)
$4.60
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 2 cm |
| Bin Location | A10035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF78 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.