| Power Rating | 12-Volt / 90 Watt |
|---|---|
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Control Port | 3.175 mm (1/8″ NPT) |
| Dryer Type | Stand-Alone Type |
FleetSpec 1/2″ Port – Alcohol Evaporator, Replace A72420 Haldex (FS-5210)
$100.41
Meritor® WABCO Air Dryer Cartridge Kit, Fits AD-IS/AD-SP – NEW (R950011N)
$47.85
Bendix® 12V/90W AD-IS Reman. Air Dryer, Stand-Alone, Hard Seat Purge (5010696X)
$1,451.16
WITH CORE CHARGE
$681.66 Refundable core charge has been added. Learn more
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 19.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 23 × 31 cm |
| Bin Location | 00034310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | HVAC |
| Part # | 5010696X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.