Specification
| Cartridge Thread | 5/8″-11 UNC-2A |
|---|---|
| Cartridge Style | Proprietary Style |
| Desiccant | Remanufactured |
| Max Operating Pressure | 10.34 bar (150 PSI) |
Wabco® SS1200P 12V Reman Air Dryer (4006110540)
$1,229.05
Haldex® Remanufactured WABCO SS1200 Air Dryer, 11.20″ Tall, Compact 1200 Series (955205X)
$749.34
$163.82
5 in stock
| Cartridge Thread | 5/8″-11 UNC-2A |
|---|---|
| Cartridge Style | Proprietary Style |
| Desiccant | Remanufactured |
| Max Operating Pressure | 10.34 bar (150 PSI) |
| Weight | 11.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 16 × 16 cm |
| Bin Location | 00034320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | HVAC |
| Part # | 107794X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.