| Outside Diameter | 111.5 mm (4.393″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 100.9 mm (3.97″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.225" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (3H-2652)
$5.68
CAT® 1.301" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-5601)
$9.42
CAT® 3.975″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4F-7387)
$13.68
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 4F-7387 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.